Vážení rodiče,
dovolujeme si Vás upozornit na materiál MŠMT zde (Velikost: neznámá)
Vážení rodiče,
s platností od 4.1.2021 se upravuje výdej obědů:
- Ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci a studenti v prezenční výuce a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti - čas výdeje 11.30 - 14.00
- Ostatní žáci, studenti a zaměstnanci školy (na distanční výuce) si mohou stravu odebrat výdejním okénkem (take-away) do přinesených nádob
časy výdeje: 11.00 - 11.30 a 14.00 - 14.15
Žáci i zaměstnanci školy mají povinnost v prostorách školní jídelny nosit roušky, s výjimkou doby konzumace stravy.
Obědy budou odhlášeny - pokud si žáci budou obědy vyzvedávat u výdejního okénka, je třeba je znovu PŘIHLÁSIT.
Vážení rodiče,
dovolujeme si vás upozornit na materiál MŠMT k Informace k provozu škol od 27.12.2020 (Velikost: neznámá)
Naše škola se ve dnech 9.4.2015 - 14.4.2015 zúčastnila druhého setkání projektu Erasmus+. Hostitelem byla Zespół Szkół nr 7 Szkoła Podstawowa nr 10 Gymnazjum nr7 v polském městě Kalisz. Naši školu zastupovali čtyři žáci 8. ročníku a čtyři učitelky. Setkání se zúčastnili i zástupci ostatních partnerských škol z Francie, Chorvatska a Španělska.
Polští partneři připravili opravdu bohatý program. Součástí byla řada workshopů, při kterých se žáci a učitelé naučili sestavit přístroje k měření intenzity hluku, světla a těkavých organických látek. Tato měření pak budou prováděna na jednotlivých školách a výsledky porovnávány. Zajímavá byla možnost sestavit model větrné elektrárny. V malém měřítku jsme viděli, na jakém principu výroba elektrické energie funguje. Přínosným byly i workshopy zaměřené na práci s počítačem. Programy Prezi a Thinglink nám rozšířily možnosti vytváření prezentací. K odlehčenějším tématům patřila ekologická módní přehlídka. Každý tým vytvořil model za využití recyklovaných materiálů. Náš tým se zapojil velmi kreativně a Filip Dejčmar v dlouhých společenských šatech z odpadových pytlů, krepového papíru, korunky a střevíčkách z alobalu sklidil zasloužený aplaus.
Součástí programu byla i řada exkurzí. První den odpoledne jsme si prohlédli historické centum Kalisze. V neděli nás čekal výlet do Goluchowa s návštěvou Muzea lesnictví a ochrany přírody. Zpestřením byla i obora se zubry a polskými koniky. V pondělí jsme navštívili třídírnu odpadu Orli staw. Zážitek to byl velký, především čichový. Velmi zajímavou byla také návštěva hlavního města Varšavy a to i přes čtyřhodinovou cestu autobusem. V dopoledních hodinách jsme navštívili vědecký park Kopernikovo centrum. Interaktivní formou jsme se seznámili s řadou nejen fyzikálních jevů. Odpoledne jsme si prohlédli historické centrum a královský palác.
Společné setkání bylo velmi přínosné. Nejen po odborné stránce, ale také lidské. Naši žáci byli ubytování v polských rodinách a měli tak možnost poznat způsob života u našich sousedů, procvičit se v konverzaci v angličtině. Pro nás učitele bylo zajímavé si pohovořit s kolegy z ostatních zemí.
Co dodat na závěr? Určitě poděkovat našim žákům i kolegyním za vzornou spolupráci a těšit se na další setkání a to ve francouzské škole.
Foto - prezentace
Mgr. Jana Vítková koordinátor projektu
Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikací (sdělení ) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.
Copyright © 2017 - 2021 | 7. ZŠ a MŠ Kladno &  
Vitalex Computers s.r.o.
- Tvorba školních webů | Prohlášení o přístupnosti