Město Kladno
Kotva
Logo školy
Školní hymna
Nepřehlédněte
Informace ze školní jídelny
6.1.2021
Vážení rodiče,
po dobu distanční výuky vašeho dítěte si nezapomeňte odhlásit oběd, pokud ho nebudete vyzvedávat (obědy se nebudou od příštího týdne odhlašovat hromadně, pokud si neodhlášený oběd nevyzvednete, propadne).
 
Informace k hodnocení žáků
5.1.2021

Vážení rodiče,

dovolujeme si Vás upozornit na materiál MŠMT PDF souborzde (Velikost: neznámá)

Informace ze školní jídelny
30.12.2020

Vážení rodiče,

s platností od 4.1.2021 se upravuje výdej obědů:

- Ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci a studenti v prezenční výuce a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti - čas výdeje 11.30 - 14.00

- Ostatní žáci, studenti a zaměstnanci školy (na distanční výuce) si mohou stravu odebrat výdejním okénkem (take-away) do přinesených nádob

časy výdeje: 11.00 - 11.30 a 14.00 - 14.15

    Žáci i zaměstnanci školy mají povinnost v prostorách školní jídelny nosit roušky, s výjimkou doby konzumace stravy. 

Obědy budou odhlášeny - pokud si žáci budou obědy vyzvedávat u výdejního okénka, je třeba je znovu PŘIHLÁSIT.  

Informace o organizaci výuky od 4.1. do 10.1.2021
29.12.2020

Vážení rodiče,

dovolujeme si vás upozornit na materiál MŠMT k PDF souborInformace k provozu škol od 27.12.2020 (Velikost: neznámá)

GDPR
Tisk
Sitemap
Mapa webu
A
A
A

Mezinárodní projektové setkání - Kalisz 2015

Vloženo: 20.1.2017 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 3576x

 

Naše škola se ve dnech 9.4.2015 - 14.4.2015 zúčastnila druhého setkání projektu Erasmus+. Hostitelem byla Zespół Szkół nr 7 Szkoła Podstawowa nr 10 Gymnazjum nr7 v polském městě Kalisz. Naši školu zastupovali čtyři žáci 8. ročníku a čtyři učitelky. Setkání se zúčastnili i zástupci ostatních partnerských škol z Francie, Chorvatska a Španělska. 


Polští partneři připravili opravdu bohatý program. Součástí byla řada workshopů, při kterých se žáci a učitelé naučili sestavit přístroje k měření intenzity hluku, světla a těkavých organických látek. Tato měření pak budou prováděna na jednotlivých školách a výsledky porovnávány. Zajímavá byla možnost sestavit model větrné elektrárny. V malém měřítku jsme viděli, na jakém principu výroba elektrické energie funguje. Přínosným byly i workshopy zaměřené na práci s počítačem. Programy Prezi a Thinglink nám rozšířily možnosti vytváření prezentací. K odlehčenějším tématům patřila ekologická módní přehlídka. Každý tým vytvořil model za využití recyklovaných materiálů. Náš tým se zapojil velmi kreativně a Filip Dejčmar v dlouhých společenských šatech z odpadových pytlů, krepového papíru, korunky a střevíčkách z alobalu sklidil zasloužený aplaus.


Součástí programu byla i řada exkurzí. První den odpoledne jsme si prohlédli historické centum Kalisze. V neděli nás čekal výlet do Goluchowa s návštěvou Muzea lesnictví a ochrany přírody. Zpestřením byla i obora se zubry a polskými koniky. V pondělí jsme navštívili třídírnu odpadu Orli staw. Zážitek to byl velký, především čichový. Velmi zajímavou byla také návštěva hlavního města Varšavy a to i přes čtyřhodinovou cestu autobusem. V dopoledních hodinách jsme navštívili vědecký park Kopernikovo centrum. Interaktivní formou jsme se seznámili s řadou nejen fyzikálních jevů. Odpoledne jsme si prohlédli historické centrum a královský palác.


Společné setkání bylo velmi přínosné. Nejen po odborné stránce, ale také lidské. Naši žáci byli ubytování v polských rodinách a měli tak možnost poznat způsob života u našich sousedů, procvičit se v konverzaci v angličtině. Pro nás učitele bylo zajímavé si pohovořit s kolegy z ostatních zemí.


Co dodat na závěr? Určitě poděkovat našim žákům i kolegyním za vzornou spolupráci a těšit se na další setkání a to ve francouzské škole.

 

Foto - prezentace
 

Mgr. Jana Vítková koordinátor projektu

 

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikací (sdělení ) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.