Město Kladno
Kotva
GDPR
 
 
Aktuality
Učitel / učitelka na 2. stupni ZŠ
8.4.2019

Od 1. 9. 2019 hledáme na  uvolněnou pracovní pozici učitel / učitelka na 2. stupni ZŠ novou pracovní sílu pro výuku všeobecně vzdělávacích předmětů humanitního zaměření, nejlépe s aprobací Čj - Aj. Předpokladem je odborná kvalifikace dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, ve znění pozdějších předpisů a vyhlášky č 197/2014 Sb., a trestní a morální bezúhonnost.

Nabídku životopisu posílejte na adresu: zuzana.holeckova@7zskladno.cz, případně volejte na 736 768 769

Platba poplatku za školní družinu ve školním roce 2018/19 - 2. pololetí
7.1.2019

Úplata za vzdělávání ve ŠD na školní rok 2018/19 je stanovena ve výši 150,- Kč na žáka za měsíc.

Platbu druhého pololetí ve výši 900,-- Kč (leden, únor, březen, duben, květen, červen) zašlete nejpozději do 28. 2. 2019 na účet školy č.ú. 115-7480750207/0100.

Variabilní symbol obdrží každý žák. Do poznámky k platbě uvádějte celé jméno a třídu.

Číslo účtu pro platbu ŠD, LVVZ a ŠvP
21.9.2018

Vážení rodiče,

číslo účtu pro platbu poplatku za školní družinu (ŠD), platbu za lyžařský výcvik (LVVZ) a pro platbu školy v přírodě (ŠvP). Při platbě vždy uvádějte variabilní symbol a do poznámky jméno a příjmení žáka a popis platby (ŠD, LVVZ, ŠvP).

 

č.ú. 115-7480750207/0100 u Komerční banky

 

Variabilní symbol obdrží každý žák a slouží po celou dobu jeho docházky do ZŠ.

 
 
V příštích dnech vaříme
Čtvrtek 25.04.2019
Polévka: 
Čočková s bramborem
Hl. jídlo1: 
Džuveč se sýrem, okurka
Hl. jídlo 2: 
Rybí krokety se sýrem, br. kaše, salát
Hl. jídlo 3: 
Zbojnický skřivan z hovězího masa, brambory, ovoce
Pátek 26.04.2019
Polévka: 
Kapustová s opečenou slaninou
Hl. jídlo1: 
Kuřecí maso na pórku, rýže, salát
Hl. jídlo 2: 
Hovězí guláš, těstoviny, ovoce
Hl. jídlo 3: 
Zeleninové lečo s uzeninou, brambory, ovoce
Pondělí 29.04.2019
Polévka: 
Drožďová
Hl. jídlo1: 
Hovězí protýkané zeleninou, rýže, ovoce
Hl. jídlo 2: 
Těstovinový salát se zeleninou a kuřecím masem, vanilkový tvaroh
Hl. jídlo 3: 
Sekaná pečeně, br. kaše, salát
Úterý 30.04.2019
Polévka: 
Rybí vývar se zeleninou
Hl. jídlo1: 
Vepřové v mrkvi, brambory, ovoce
Hl. jídlo 2: 
Svíčková na smetaně, knedlík, ovoce
Hl. jídlo 3: 
Špagety s kečupem a sýrem, ovoce,
01.05.2019
Nezadáno

.

 
 
Mapa webu
A
A
A

Mezinárodní projektové setkání - Kladno 2016

Vloženo: 20.1.2017 | Autor: admin| Zobrazeno: 3058x |

 

Ve dnech 23.5. -27.5.2016 proběhlo závěrečné setkání všech partnerských škol projektu Erasmus+ Pollution! Find a STEM solution! Hostitelem byla tentokrát naše škola. Již v průběhu neděle začali přijíždět naši hosté ( 15 učitelů a 13 žáků) z Chorvatska, Francie, Polska a Španělska, aby byli v pondělí včas ve škole. Čekal je totiž náročný, ale určitě pestrý a zajímavý program. Po krátké uvítací prezentaci a prohlídce školy se všichni dali společně do práce. Náplní pondělního dopoledne byla aktivita nazvaná How can trees help us? Po zjištění všech možných informací, jak nám stromy mohou pomáhat, následovalo jejich umělecké ztvárnění. Pod vedením p. uč. Barnincové žáci ve 4 mezinárodních skupinkách vytvořili stromy ve 4 ročních obdobích. Učitelé si mezitím prohlédli naši školku a všichni se shodli, že v takhle pěkné ještě nikdy nebyli. Vyvrcholením celého dopoledního programu bylo zasazení stromů za účasti tisku a předsedy Rady rodičů pana Blechy. Lípa a cedr nejen zkrášlí školní prostory, ale pomohou nám od znečištění ovzduší. Odpoledne jsme se již věnovali prohlídce centra města.


V úterý jsme se rozdělili na dvě části. Žáci navštívili NSEV Čabárna, kde měli připravený program cesta PET lahve. Dozvěděli se řadu zajímavých informací o těžbě ropy, kterou cesta začíná až po recyklaci, kterou cesta končí. Většina učitelů navštívila Lidice, jejichž osud je velmi zasáhl. Při zpáteční cestě jsme se zastavili ve větrné elektrárně Pchery. Bylo nesmírně zajímavé se dozvědět, jak taková elektrárna funguje. Odpoledne mezi nás přišla studentka Fakulty kybernetiky a předvedla, na co vše se dá použít stavebnice Lego EV3 Mindstorm. A nezůstalo jen u předvádění, žáci si mohli sestrojit a naprogramovat kytaru.
Středeční program plynule navázal na úterní odpoledne. Čekala nás exkurze do firmy Lego. A jak se dalo čekat, setkala se s velkým nadšením. Vždyť i my "místní" jsme tam byli poprvé. Po návratu do školy si žáci zasoutěžili -jak vědomostně - čekal je kvíz Kahoot o Kladně - tak sportovně - někteří si poprvé zkusili zahrát florbal a vybíjenou. Odpoledne bylo vyhrazeno pro žáky a jejich hostitelské rodiny.


Ve čtvrtek jsme se společně vydali do Prahy. Po dopolední prohlídce Národního technického muzea jsme se Královskou cestou vydali obdivovat krásy historické Prahy.

 

Na poslední dopoledne byly připraveny dvě velmi zajímavé aktivity. P.uč. Hadrbolcová žáky i učitele naučila vyrábět přírodní ph indikátor a řadou zajímavých pokusů se všichni dozvěděli, jak na překyselený žaludek. Není třeba chodit do lékárny, ale stačí vypít mléko. O úspěchu našeho známého skláře pana Zahradníka nešlo ani pochybovat. Jeho umění vyfoukat ze skla prakticky cokoli je známé. Skleněné figurky,které si jednotlivé země vybraly (Chorvatsko - drak, Španělsko - tučňák, Francie - kohout, Polsko - český krteček) vzbudily oprávněné nadšení. Na závěr zajímavé přednášky si každý mohl vyfouknout malou baňku a zjistit, že to není vůbec jednoduché. Zbytek dne už patřil aktivitám spíše společenským. Žáci 9. ročníku si pod vedením p.uč. Barnincové a Pískačové připravili pohádku v angličtině Three golden hair a její provedení vyvolalo zasloužený potlesk. Odpoledne všechny čekal turnaj v bowlingu a večer celý program vyvrcholil závěrečnou diskotékou v Galerii Kladno.
Společný projekt pomalu končí. Během dvou let jsme naučili řadu nových věcí, navštívili zajímavá místa, potkali nové přátele a zlepšili si své komunikační schopnosti v angličtině.
Závěrem je třeba poděkovat všem, kteří se na projektu podíleli - všem zapojeným pracovníkům školy, žákům a jejich rodičům.

 

Mgr. Jana Vítková
koordinátor projektu

 

fotoprezentace zde

 

další informace o projektu:    https://twinspace.etwinning.net/654/home

 

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie.
Za obsah publikací (sdělení ) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.